Stepanow Fishing

Witam serdecznie na stronie internetowej producenta 

100 % wykonywanych ręcznie woblerów i innych przynęt.

 

Stepanow FishingFirma „STEPANOW – FISHING” powstała w styczniu 2010 r. Jej powstanie stanowi kontynuację mojej życiowej pasji jaką jest wędkarstwo oraz produkcja woblerów. WOBLERY STEPANOWA – bo tak przyjęto nazywać moje przynęty, są produkowane już od 2002 r. Do ich tworzenia zmusił mnie brak w sklepach malutkich przynęt, które imitowałyby i jednocześnie zachowywałyby się jak owady i inne wodne żyjątka. Robię imitacje rybek, chrabąszczy, biedronek, żuków i innych najróżniejszych stworzeń, które zajmują miejsce w menu ryb. Specjalizuję się głównie w produkcji małych przynęt do 2,5 cm i mniejszych, ale oczywiście wykonuję też większe.

!!!!! JEST TO STUPROCENTOWE RĘKODZIEŁO !!!!

Wszystkie woblery produkowane są tylko przeze mnie, całkowicie ręcznie z drewna lipowego. Każdy wobler jest dokładnie testowany na wodzie płynącej, by do rąk klienta trafił pełnowartościowy produkt, nie wymagający żadnych jego poprawek. Wszystkie przynęty sygnowane są moimi inicjałami K.S. oraz polskimi barwami narodowymi.

O skuteczności moich woblerów przekonali się także wędkarze z Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Litwy, Rosji, Rumunii, Węgier, USA, Szwecji, Norwegii, Irlandii, Anglii, Ukrainy, Szkocji, Bułgarii, Włoch, Finlandii, Estoni, a nawet z Australii. W 2008r. sponsorowałem SPINNINGOWĄ KADRĘ NARODOWĄ POLSKI. Moje woblery zostały opisane w gazecie "WĘDKARSKI SWIAT" (nr10/2007) pt."WOBLERY STEPANOWA", w największej czeskiej gazecie wędkarskiej "RYBAR" (nr5/2009) pt."Překvapivě úspěsné nástrahy - hmyzí wobblery" i w największej ukraińskiej gazecie "Pыбoлoв-Украина"(nr3/2011) pt." Воблеры Степанова» - воблеры, отличные от других".

(kliknij aby powiększyć)

 

 

 

 

 

 

 

Zródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wobler

Wobler to sztuczna przynęta imitująca naturalny pokarm ryb drapieżnych (ryby, owady, płazy itp.), wykonana z różnego rodzaju twardych materiałów np.: drewna (najczęściej balsy), plastiku, stosowana w łowieniu ryb metodą spinningową i trollingową. Nazwa wobler pochodzi od angielskiego słowa - "to wobble" czyli telepać się.
Charakterystycznymi cechami każdego woblera są jego praca (czyli sposób poruszania się przynęty w wodzie - w nurcie, lub w czasie ściągania zestawu), wyporność (woblery mogą być zarówno tonące jak i pływające) i głębokość schodzenia (głębokość na jaką zanurza się przynęta podczas ściągania zestawu).
Większość woblerów posiada wbudowany przy dziobie poziomy ster, pozwalający kontrolować głębokość schodzenia przynęty. Im bardziej kąt nachylenia steru woblera do osi przynęty zbliżony jest do 90 stopni, tym płytsza będzie maksymalna głębokość na jakiej będzie można taki wobler poprowadzić. Dlatego woblery imitujące smużące wodę owady mają często ster nachylony pod kątem prostym. Woblery z długimi sterami (nazywane nurkującymi) wyróżniają się tym, że pracują niemal pionowo w dół, przypominając grzebiącą pyszczkiem w dnie rybkę. Zwykle ster jest wbudowany na stałe, choć zdarzają się też stery z możliwością regulacji. Obecnie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się woblery bez steru. Są one używane m.in. w odmianie spinningu - jerkowaniu i w łowieniu powierzchniowym.
Woblery mogą być jedno- i wieloczęściowe. Woblery wieloczęściowe zazwyczaj mają bardziej agresywną akcję, ponadto odznaczają się kilkoma innymi zaletami - bardziej naturalną pracą i wydawaniem dźwięku, co dodatkowo wabi ryby. Dźwięk można jednak "dodać" także do woblera jednoczęściowego, poprzez zamontowanie w środku korpusu grzechotki.
Powstało wiele rodzajów woblerów, różniących się akcją, kolorem, przeznaczeniem, pływalnością, itp. Inaczej bowiem wygląda i pracuje wobler boleniowy, a inaczej mikroskopijny woblerek na okonie. Ta ważna informacja jest stosowana podczas wyrobu nowych modeli woblerów.


© STEPANOW-FISHING.COM . Wszelkie prawa zastrzeżone

Strona internetowa finansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego